تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

چکیده آخرین مقاله علمی ام در زمینه تعلیم و تربیت ورزشی در همایش بین امللی تربیت بدنی رو نمایی شد.

  چکیده فارسی:

  بررسی شیوه های اجرایی ایجاد اتحاد گفتمان آموزشی ورزش محور

  مبتنی بر راهبرد نوین تربیت دینی

   

   

  آمنه نقدعلی 1، مهدیار مرصعی *2

  1. کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی، دبیر ورزش مدارس منطقه 11 شهر تهران

   2. کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی، آموزگار تربیت بدنی مدارس ناحیه 2 شهر ری

   

  آدرس ایمیل نویسنده مسئول: [Mahdiyar.morassaei@gmail.com]*

   

  مقدمه: حل مشکلات تربیتی همیشه در راس امور مربوط به تعلیم و تربیت دانش آموزان قرار دارد. از گذشته برنامه های تربیتی پر کردن اذهان دانش آموزان با صفات اخلاقی فراوان بوده است. در راهبرد نوین که قصد به آزمون گذاشتن آن در این تحقیق داریم، سعی می شود به اصلی ترین و محوری ترین بحث یعنی مبارزه با نفس و نه گفتن به خویشتن پرداخته می شود. هدف اصلی این پژوهش بررسی شیوه های اجرایی ایجاد اتحاد گفتمان آموزشی ورزش محور مبتنی بر راهبرد نوین تربیت دینی می باشد(1).

  روششناسی: روش تحقیق پژوهش حاضر، کیفی و ترکیبی است. که برای بررسی شیوه های اجرایی ایجاد اتحاد گفتمان آموزشی ورزش محور مبتنی بر راهبرد نوین تربیت دینی علاوه به بررسی منابع اعم از مکتوبات و بخشنامه ها و دستورالعمل ها، اقدام به طراحی پرسشنامه باز پاسخ گردید و به شیوه های گوناگون اعم از مشاهده و مصاحبه با معلمین و مدیران و اقدام به توزیع و جمع آوری اطلاعات و تحیل آن ها پرداخته شد. نمونه به شیوه در دسترس از بین معلمان و مدیران مدارس دولتی برخی از مناطق شهر تهران انتخاب گردیدند.

  نتایج: با بررسی فرصت های موجود در مدارس سوگندنامه المپیاد درون مدرسه ای بهترین فرصت برای ایجاد اتحاد گفتمان تمامی ارکان آموزشی مدرسه می باشد. تا با سر لوحه قرار دادن راهبرد نوین تربیت دینی و تبدیل سوگندنامه به ادب نامه و اتحاد واژگان مبنی بر ادب مسایل تربیتی مدرسه به پیش ببرند. یافته ها نشان داد تنظیم ادب نامه مختصر مبتنی بر مبارزه با نفس و نه گفتن در مواقع اضطراری همچون کنترل زبان در مواقع خشونت و استفاده از راهکار مشارطه، مراقبه و محاسبه و تبیین آن توسط آموزگار تربیت بدنی و سایر آموزگاران می تواند به حل مشکلات اخلاقی دانش آموزان کمک کند.

  بحث و نتیجهگیری: ورزش محور قرار دادن مسایل تربیتی مدارس از جمله نتایج این پژوهش می باشد. ایجاد اتحاد گفتمان آموزشی ورزش محور مبتنی بر راهبرد نوین تربیت دینی می تواند از طریق ادب نامه المپیاد درون مدرسه عملیاتی گردد. معلمین ورزش می تواند قبل از شروع مسابقات با در اختیار قرار دادن یک نخسه از ادب نامه به هر دانش آموز شاخص های اصلی مورد انتظار تمامی ارکان آموزشی به اطلاع  و آگاهی آنان برسانند. اخذ امضاء از دانش آموزان و کمک گرفتن از اولیاء با استفاده از راهکار ارئه شده تاثیر به سزایی در حل مشکلات تربیتی اموزشگاه کشور خواهد داشت.

   

  واژههای کلیدی: راهبرد نوین تربیت دینی، اتحاد کفتمان، ورزش محور.

  منابع

  1.             Panahiyan, A., The main strategy in the system of religious education from the site http://bayanmanavi.ir/post/1460:, 2014.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : تربیت ,ورزش ,اتحاد ,راهبرد ,نوین ,محور ,راهبرد نوین ,نوین تربیت ,ورزش محور ,تربیت بدنی ,تربیت دینی ,ایجاد اتحاد گفتمان ,اتحاد گفتمان آموزشی ,اجرا ,
  چکیده آخرین مقاله علمی ام در زمینه تعلیم و تربیت ورزشی در همایش بین امللی تربیت بدنی رو نمایی شد.

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر